Promocje
Fotel Jetson - ekspozycyjny
Fotel Jetson - ekspozycyjny
17 160,75 zł 13 500,01 zł (3 103,45 €)
szt.
Mit twardego łóżka
Mit twardego łóżka

Czy wiesz dlaczego mówi się, że spanie na twardym łóżku jest dla Ciebie dobre?

Materace historycznie były wykonane z materiałów, które mogły ulec naciskowi. Powodowało to zapadanie materacy w środku, co zmuszało ludzi do snu w pozycji jak w hamaku. Nic dziwnego, że ludzie skarżyli się na ból pleców i karku, a jako środek zaradczy byli proszeni o umieszczenie pod materacem deski. W ten sposób narodził się mit twardego łóżka.

 

 

Materac - jaki wybrać?

W związku głównym błędem, jaki ludzie popełniają obecnie przy wyborze materaca, jest to, że mylą słowo „twardy” ze słowem „podparcie”. Łóżko, które jest zbyt twarde, zmusza ciało do przystosowania się do niego. Twarde łóżko nie tylko powoduje powstawanie punktów nacisku, które mogą hamować krążenie, ale także uniemożliwia wyrównanie kręgosłupa.

Jak istotny jest dobór odpowiedniego materaca, aby zapewnić sobie zdrowy i regenerujący sen? Przeczytaj tutaj.

Materac, który jest zbyt twardy, nie pozwala na zapadanie ramion i bioder. Będzie więc oddziaływać na twoje ciało, powodując wygięcie ramion i bioder do wewnątrz. Zmuszać kręgosłup do utrzymania nienaturalnej pozycji. Taki nacisk może wytworzyć silny dyskomfort dolnej części pleców, szczególnie w okolicy lędźwiowej.

Z kolei zbyt miękki materac nie zapewnia odpowiedniego podparcia. Ciało układa się w pozycji jak w hamaku, co powoduje, że ramiona i biodra ponownie się zakleszczają, co z kolei powoduje zakrzywienie kręgosłupa. Podobnie jak w przypadku twardego łóżka, ta krzywizna wywiera nacisk na dolną część pleców. To może powodować, że mięśnie pozostają napięte przez całą noc próbując chronić kręgosłup.

Dostosuj poziom podparcia ramion, bioder i nóg z łóżkiem DUX

Skorzystaj z legendarnego łóżka DUX ze Szwecji. Celem każdego łóżka DUX jest wyrównanie kręgosłupa w celu złagodzenia bólu pleców i równomiernego rozłożenia ciężaru ciała. Maksymalizując krążenie. Każdy element został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić prawidłową pozycję podczas snu. Możliwa jest ona tylko wtedy, gdy łóżko ugina się i podtrzymuje ciało na całej jego długości w sposób, który umożliwia odpoczynek kręgosłupa w naturalnej pozycji — luźno, prostopadle do bioder i barków. Jedynym sposobem na całkowite rozluźnienie pleców jest podparcie kręgosłupa w tej pozycji.

Ponieważ nie ma dwóch identycznych kształtów ciała, łóżko DUX posiada wiele funkcji umożliwiających dostosowanie poziomu podparcia. W zależności od typu ciała, potrzeb i preferencji. Umożliwia to dwóm osobom o bardzo zróżnicowanych typach ciała na indywidualne dostosowanie stron łóżka. A jeśli Twoje potrzeby zmienią się w miarę upływu czasu z powodu ciąży, urazu lub wieku, możesz odpowiednio dostosować łóżko.

W łóżku DUX komfort nie musi być kompromisem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl