Promocje
Stolik Pronto
Stolik Pronto
4 437,00 zł 3 771,45 zł (867,00 €)
szt.
Zagłówek Anna 180
Zagłówek Anna 180
14 076,50 zł 8 445,90 zł
szt.
Zagłówek FLEX 180
Zagłówek FLEX 180
14 617,00 zł 8 770,20 zł
szt.
Łóżko DUX 8008 180x200 (magazynowe)
Łóżko DUX 8008 180x200 (magazynowe)
77 500,00 zł 55 900,00 zł
szt.
Łóżko DUX 3003 160x200 (magazynowe)
Łóżko DUX 3003 160x200 (magazynowe)
36 800,00 zł 26 500,00 zł
szt.
Dobór odpowiedniego materaca
Jak istotny jest dobór odpowiedniego materaca, aby zapewnić sobie zdrowy i regenerujący sen?

Jak istotny jest dobór odpowiedniego materaca, aby zapewnić sobie zdrowy i regenerujący sen?

Sen odgrywa bardzo istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Już sam fakt, że spędzamy przeciętnie 1/3 życia w łóżku sprawia, że warto zastanowić się nad znaczeniem tego czasochłonnego procesu. Wiele osób błędnie uważa, że podczas snu nie zachodzą żadne istotne procesy, a organizm potocznie mówiąc ,,wyłącza się” – nic bardziej mylnego. Sen pozwala m.in. na utrwalenie zdobytych podczas nauki informacji, odbudowę neuronów, tworzenie nowych połączeń między komórkami nerwowymi czy też niezbędną regenerację organizmu po wysiłku i regulację gospodarki hormonalnej. Regenerujący sen owocuje rześkim i pełnym energii porankiem oraz efektywnym spędzeniem reszty dnia.  

Technologia ciągłej sprężyny a głęboki sen

Aby wyjaśnić od czego zależy zdrowy sen należy zrozumieć istotę samego snu. Jest on podzielony na dwie fazy: REM (ang. rapid eye movement) oraz NREM (ang. Non-rapid eye movement). Jednym z etapów fazy NREM jest tzw. sen głęboki. Podczas tej fazy tempo metabolizmu ulega znacznemu zmniejszeniu, zwolniony zostaje oddech i rytm serca, spada ciśnienie krwi oraz temperatura ciaławzrasta poziom niektórych hormonów, szybciej goją się rany, organizm regeneruje się i odpoczywa. 

Przeciętnie cały etap trwa od 80 do 100 min i powtarza się w cyklicznych odstępach od 4 do 6 razy w ciągu nocy. Jakość naszego snu w dużej mierze zależy od długości właśnie tego etapu. Z odpowiednim materacem sprawisz, że twój głęboki sen będzie trwał dłużej.

Ciągła sprężyna w materacach DUX

 

Technologia, która pozwala na przedłużenie głębokiego snu została zastosowana m.in. w łóżkach marki DUXIANA. Podstawą każdego materaca tej firmy jest mechanizm ciągłej sprężyny, stworzony na bazie nawet 2,5km kawałka drutu ze stali nierdzewnej. Jest on zaplatany o siebie tworząc połączone ze sobą zwoje. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac jest niezwykle wytrzymały i zapewnia aktywne wsparcie podczas spania. Oznacza to, że organizm podczas wykonywania jakichkolwiek ruchów w trakcie snu zużywa mniej energii i dzięki temu nie wybudza się tak łatwo jak w przypadku korzystania z innych materacy.
Badania naukowe przeprowadzone przez Instytut Karolinska w Sztokholmie potwierdzają, że łóżko DUX wydłuża fazę głębokiego snu średnio o godzinę każdej nocy.

 

Materac - twardy czy miękki

W naszym salonie w Galerii Tetmajera 83 w Krakowie codziennie spotykamy osoby, które narzekają na zbyt twardy bądź zbyt miękki materac. Ciągłe bóle pleców czy też poranki bez energii i motywacji. Niezależnie od tego czym zajmują się na co dzień – każdy z nich zasługuje na zdrowy sen. Podczas wyboru łóżka uświadamiamy naszym klientom, że w trakcie spania najważniejsza jest prawidłowa postawa ciała oraz odpowiednie wsparcie organizmu.

Nie należy ograniczać czynników odpowiadających za komfort i regenerację do kategorii ,,twardy” czy ,,miękki”. Łóżko ma być odpowiedzią na nasze indywidualne wymagania. Każdy z nas ma inne warunki fizyczne (waga, wzrost, kształt itp.).

Istotnym elementem naszych łóżek jest system kaset Pascal’a, który umożliwia dopasowanie poziomu twardości poszczególnych partii materaca do osobistych wymagań użytkownika. Kasety podzielone są na miękkie, średnie, twarde oraz bardzo twarde. To rozwiązanie pomaga w odpowiednim ustawieniu kręgosłupa podczas snu. Ponadto mięśnie mogą się zrelaksować i prawidłowo zregenerować. To właśnie dzięki technologii zastosowanej w łóżkach DUX możemy naprawdę wypocząć i nabrać sił do podejmowania wyzwań dnia następnego.  

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki DUXIANA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl